Artykuły

O czym musisz pamiętać, planując przeprowadzkę międzynarodową?

Przeprowadzka międzynarodowa wiąże się z wieloma formalnościami oraz dokładnym planowaniem. Musimy wziąć pod uwagę specyfikę kraju, do którego się wyprowadzamy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, planując przeprowadzkę.

Zaplanuj przeprowadzkę

Planowanie to podstawa sprawnej przeprowadzki międzynarodowej. Musimy zastanowić się nie tylko nad tym, które rzeczy zabierzemy, w co je zapakujemy, ale i jakich formalności należy dopełnić przed wyjazdem. Ponieważ w grę wchodzi przeniesienie do innego kraju, przeprowadzka jest bardziej skomplikowana. Dzięki dobremu zaplanowaniu da się jednak uniknąć błędów.

Przygotuj dokumenty

Najważniejsze w przeprowadzce do innego kraju jest zgromadzenie wszystkich niezbędnych dokumentów. Chodzi nie tylko o to, byśmy sami mogli wjechać do nowego miejsca zamieszkania, ale i byśmy nie musieli zapłacić ceł od naszych bagaży. Każdy z krajów posiada swoją specyfikę. By nie pogubić się w niezbędnej dokumentacji, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm przeprowadzkowych organizujących przeprowadzki prywatne i przeprowadzki firm.

Zakończ sprawy w kraju

Gdy wyprowadzamy się za granicę, warto zakończyć wszystkie otwarte sprawy związane z opuszczanym miejscem. Powinniśmy rozwiązać umowy z dotychczasowymi dostawcami usług takich jak internet, prąd, gaz. Wszystkie formalności musimy załatwiać z odpowiednim wyprzedzeniem, szczególnie ze względu na okresy wypowiedzenia.

Zabezpiecz przewożone rzeczy

Podczas transportu, zwłaszcza długiego, może dojść do uszkodzenia naszych rzeczy. By tego uniknąć, koniecznie musimy odpowiednio je zabezpieczyć. Możemy zrobić to z wykorzystaniem dużej ilości folii bąbelkowej. Jeśli boimy się, że nie poradzimy sobie z tym sami, warto sięgnąć po pomoc profesjonalistów. Firmy transportowe (działające w takich miastach jak Kraków czy Lublin) nie tylko przewiozą nasze bagaże, ale i pomogą nam je odpowiednio przygotować. Dzięki temu znacząco zmniejszy się ryzyko strat, szczególnie delikatnych przedmiotów.
 

 

Wróć