Artykuły

Jak zorganizować przeprowadzkę międzymiastową - co musisz wiedzieć?

Przeprowadzki pomiędzy miastami wymagają przygotowania logistycznego, by uniknąć wielokrotnego jeżdżenia pomiędzy lokalizacjami (np. Katowicami i Krakowem). Poznaj najważniejsze zasady transportu rzeczy do innego miasta. Zapraszamy do lektury!

Dokładne planowanie

By krajowa przeprowadzka przebiegła sprawnie i szybko, niezbędne jest jej dokładne, wcześniejsze zaplanowanie. Nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, by później nie mieć kłopotów, chociażby ze znalezieniem odpowiedniej firmy przeprowadzkowej. Już kilka tygodni przed planowaną zmianą lokalizacji zarezerwujmy termin u usługodawcy. Warto również odpowiednio się przygotować na ten dzień. Wypiszmy krok po kroku wszystkie czynności, jakie musimy wykonać oraz formalności, które nas czekają.

Przygotuj zapas kartonów

Do przeprowadzki potrzebować będziemy zapasu mocnych kartonów. Możemy je kupić lub za darmo odebrać ze sklepów (szukajmy ich w marketach lub sklepach odzieżowych po dostawach). Niezbędne będą również duże ilości starych gazet, najlepiej tych czarno-białych oraz folii bąbelkowej i taśmy klejącej. Warto wzmacniać pudełka, by dna nie rozpadły się pod ciężarem przewożonych rzeczy.

Skorzystaj z pomocy firm przeprowadzkowej

By oszczędzić czas i uniknąć zbędnego zamieszania warto przy przeprowadzkach prywatnych i firmowych pomiędzy miastami skorzystać z pomocy firmy transportowej. Dzięki temu będziemy mogli wszystkie rzeczy przewieźć na raz, nie wykonując niepotrzebnych kursów. Cennik takich usług nie jest duży, a możemy liczyć na fachową pomoc także w noszeniu, montażu mebli czy organizacji pudełek. 

Oznacz pudełka

Pamiętaj, by dokładnie oznaczyć pudełka. Przyda się opis nie tylko tego, co w nich jest, ale na wszelki wypadek warto również zaznaczyć adres nowej lokalizacji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że żadna paczka nie zginie.
 

 

Wróć