Artykuły

Ile kosztuje przeprowadzka międzynarodowa - krótki poradnik

Koszt przeprowadzki pomiędzy państwami jest znacząco wyższy niż tej pomiędzy miastami (np. Toruniem a Rzeszowem) czy w ramach jednego rejonu. Składają się na niego różne elementy, m.in. odległość, wymagana dokumentacja, specyfika kraju etc. Dowiedz się, ile kosztuje przeprowadzka międzynarodowa!

Co wchodzi w skład ceny przeprowadzki międzynarodowej?

W skład ostatecznej ceny przeprowadzki międzynarodowej wchodzi m.in. odległość, na jaką trzeba przewieźć bagaże. Ważna jest nie tylko liczba kilometrów, ale również środki transportu, z jakich będziemy musieli skorzystać. Cena wzrośnie, jeśli niezbędne będzie użycie samolotu czy statku. Nie można również zapominać o kosztach opłat za autostrady, winiet etc.
Kolejnym znaczącym elementem, wpływającym na ostateczną cenę, jest liczba oraz wielkość samochodów, jakie będą potrzebne. Im więcej i większe pojazdy, tym będzie drożej. Podobne znaczenie ma liczba pracowników firmy transportowej niezbędnych do przenoszenia i przewożenia bagaży.
W skład ceny wchodzi także zakres usług przeprowadzek prywatnych czy też biur. Im szerszy, tym nasz rachunek stanie się większy.

Ile kosztuje przeprowadzka między krajami?

Każdorazowo cena takiej usługi ustalana jest indywidualnie. Warto poprosić o wycenę kilka firm przeprowadzkowych, by porównać oferty i wybrać tę, która jest dla nas najkorzystniejsza. Podczas podejmowania decyzji warto wziąć pod uwagę również inne czynniki, np. dodatkowe ubezpieczenia, czas przeprowadzki, doświadczenie usługodawcy.
Koszt wynajęcia jednego pracownika z profesjonalnym sprzętem i samochodem to koszt od 50 do 100 zł. Często przeprowadzki międzynarodowe są wyceniane w inny niż godzinowy sposób. Planując przeniesienie się do innego kraju, musimy się jednak liczyć z kosztem od około 5000 złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Wbrew pozorom firma przeprowadzkowa może nam pomóc wiele oszczędzić, ponieważ wie, jak prawidłowo je przygotować. Zorganizuje nie tylko pakowanie, noszenie rzeczy, ale również załatwi wszelkie niezbędne dokumenty.
 

 

Wróć