6 zasad przewożenia AGD podczas przeprowadzki
Przeprowadzka wiąże się z koniecznością transportu również AGD i sprzętu RTV. Poznaj zasady bezpiecznego ich przewożenia. Zapraszamy do lektury!
Bezpieczny demontaż
Pierwszą zasadą, jaką musimy kierować się podczas przewożenia AGD to jego prawidłowy i bezpieczny demontaż. Dotyczy to szczególnie kuchenek, płyt, piekarników czy zmywarek. Najlepiej poprosić o pomoc specjalistów, by nie zepsuć urządzenia.
Zabezpieczenie
Transport międzymiastowy i międzynarodowy sprzętu RTV wymaga bardzo dokładnego zabezpieczenia go. Musimy chronić wszystkie ruchome elementy, jak chociażby bęben w pralce. Każde urządzenie ma swoją specyfikę, którą musimy poznać, by odpowiednio zabezpieczyć je przed zniszczeniem.
Odpowiedni transport
Jeśli posiadamy sprzęt RTV lub AGD, musimy zdawać sobie sprawę, że większej jego liczby nie powinniśmy przewozić zwykłymi, osobowymi samochodami. Najlepiej jest zatrudnić do tego firmę przeprowadzkową, która posiada odpowiednio wzmocnione pojazdy. Wtedy waga urządzeń nie ma już takiego znaczenia, a przewóz będzie bezpieczny.
Bezpieczne noszenie
Transport ciężkiego sprzętu AGD wymaga kilku silnych osób. Oprócz tego konieczne będą specjalne pasy do noszenia. Ważne jest nie tylko bezpieczeństwo przenoszonych rzeczy, ale również osób, które je transportują. Pamiętajmy, że tak ciężkie rzeczy mogą łatwo się zsunąć i wyrządzić dużo krzywdy.
Sposób ułożenia
Decydując się na samodzielne przewożenie AGD, musimy zdawać sobie sprawę z wielu czynników, które wpływają na bezpieczeństwo transportu ciężkich sprzętów. Lodówkę czy pralkę na przykład koniecznie przewozić należy w pozycji stojącej. Uniemożliwi to zalanie delikatnych części.
Zakaz włączania od razu
Niewiele osób wie, że sprzętów AGD i RTV po transporcie nie możemy podłączać od razu po przewiezieniu. Mogłoby to je uszkodzić. Wynika to między innymi z wrażliwości urządzeń na zmiany temperatur. Drugim potencjalnym problemem jest nagromadzenie się wody, która musi odparować przed ponownym uruchomieniem.
Wróć