Artykuły

Przeprowadzka w 4 krokach. Czy to możliwe?

Przeprowadzasz się i chcesz zrobić to jak najszybciej? Nawet w obrębie jednego miasta przeniesienie pod inny adres może przysparzać kłopotów logistycznych. Dobra organizacja zakłada sprawne i bezpieczne przetransportowanie zarówno wielkogabarytowych mebli, jak i drobnych elementów wyposażenia bez niepotrzebnego chaosu. Jak zrobić to w kilku krokach? Podpowiadamy!

Krok 1 to dobry plan!

Znasz już termin swojej przeprowadzki do nowego mieszkania? Jeśli tak, od razu zabierz się za pakowanie tych sprzętów i przedmiotów, których nie używasz na co dzień. Do tej kategorii należą przeważnie:

- narzędzia;

-książki;

- garderoba na konkretną porę roku,

- zapasowe ręczniki czy pościel.

Będzie to równocześnie doskonała okazja do małego przeglądu dobytku. Być może podczas przenosin pozbędziesz się rzeczy, których już nigdy nie użyjesz, a które jedynie zajmują cenne miejsce. Pudła z rzeczami, które nie są pierwszej potrzeby, możesz przetrzymać w piwnicy, na strychu czy specjalnie wynajętym boksie w magazynie samoobsługowym.

Krok 2 to organizacja sprawnego transportu

Niezależnie od tego, ile pakunków musisz przewieźć – podstawą jest wystarczająca pojemność auta. Jeśli nie masz własnego lub masz, ale nie spełnia on potrzeb przeprowadzonych, najlepiej wypożycz samochód w ramach tzw. carsharingu.

Przewóz mebli i większych elementów możesz również zlecić profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Czasem wystarczy zlecić jej jeden kurs, a rzeczy o mniejszych gabarytach przewieziesz samodzielnie w wypożyczonym aucie osobowym. U operatorów takich jak Panek CS wynajmiesz pojazd np. na godziny lub doby.

Krok 3 to pakowanie z głową

Pakujesz jeden pokój? A może musisz zmieścić w pudłach całe mieszkanie i wyposażenie różnych pomieszczeń? Znajdź swój własny system i najlepiej od razu opisuj pudła czy torby, aby pamiętać, co do nich włożyłeś.

Najlepiej stosować zasadę ciasnego pakowania – dzięki niej w danym kartonie zmieści się jeszcze więcej rzeczy. Pamiętaj jednak, aby za bardzo nie obciążać swojego kręgosłupa. Jeżeli do jednego wielkiego pudła wpakujesz same książki, ciężko będzie je w ogóle podnieść, a co dopiero przetransportować do samochodu schodami czy windą.

Etap 4 to przygotowanie na pierwsze kroki w nowym lokum

Nawet jeżeli dobrze przemyślisz swoje przenosiny, prawdopodobnie nie unikniesz lekkiego chaosu. Właśnie dlatego przygotuj swój osobisty niezbędnik na pierwsze godziny czy dni w nowym mieszkaniu. To co będzie Ci potrzebne, zanim rozpakujesz kolejne pudła, to choćby:

- bielizna,

- ubrania,

- akcesoria higieniczne,

- ładowarka do telefonu.

Planujesz przenosiny do innego domu czy mieszkania? Wypożycz samochód na godziny lub doby i ciesz się sprawną przeprowadzką.

Wróć