Artykuły

Transport łóżka podczas przeprowadzki – jak poradzić sobie z ponadgabarytowym wyposażeniem?

 Czeka Cię przeprowadzka i zastanawiasz się, jak przetransportować potężne łóżko ze swojej sypialni lub salonu? Znalazłeś się w dobrym miejscu! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł, w którym tłumaczymy, jak przygotować łóżko do przeprowadzki oraz jak je bezpiecznie przetransportować. Zapoznaj się z naszym tekstem i spraw, aby zmiana miejsca zamieszkania była szybka i przyjemna!

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania – jak się do niej przygotować?

Przeprowadzka zazwyczaj jest trudnym czasem, a to przez kilka kwestii. Jedną z nich jest konieczność pożegnania się z dotychczasowym życiem: miejscem zamieszkania, sąsiadami, najbliższymi znajomymi. Problem rozłąki dotyka głównie osoby, które czeka przeprowadzka krajowa, a tym bardziej międzynarodowa. Setki, a nierzadko nawet tysiące kilometrów, jakie dzielą je od rodzin i przyjaciół, sprawiają, że czas ten jest trudny również pod kątem psychicznym. Aby jak najlepiej sobie poradzić z tym czasem, warto nastawiać się do tego psychicznie już od samego początku planowania przeprowadzki. Ustalić nie tylko z rodziną, ale również z samym sobą, że odwiedziny w dawnym miejscu zamieszkania będą regularne. Dzięki temu, w trudnych chwilach w nowym mieście będziemy mieć cel, do którego warto wówczas zacząć odliczanie. 

Czy transport łóżka podczas przeprowadzki musi być trudnym przedsięwzięciem?

Każdy, kto planuje zmianę miejsca zamieszkania, powinien mieć świadomość tego, że jest to ciężki okres nie tylko pod kątem psychicznym, ale również fizycznym oraz logistycznym. Trzeba bowiem wówczas zapakować oraz przewieźć ogromną ilość wyposażenia. Najciężej jest z dużymi elementami, dlatego transport łóżka podczas przeprowadzki często określany jest jako jeden z najgorszych jej etapów. W rzeczywistości jednak wcale nie musi to być tak trudne – wystarczy wybrać z rankingu firm przeprowadzkowych odpowiednie przedsiębiorstwo i skorzystać z ich pomocy. 

Warto mieć świadomość tego, że firmy przeprowadzkowe specjalizują się nie tylko w transporcie ciężkich urządzeń i paletowym, ale również w przewozie wyposażenia ponadgabarytowego. Dzięki temu przewóz łóżka nie będzie dla nich trudnością. Co więcej, niektóre z tego rodzaju przedsiębiorstw mają w swojej ofercie opcję magazynowania i utylizacji wyposażenia, co z kolei pozwoli na pozbycie się wszelkich niepotrzebnych rzeczy.

 

Zastanawiasz się, czy bezpieczny transport łóżka podczas przeprowadzki jest możliwy? Z pomocą odpowiedniej firmy przeprowadzkowej na pewno – zapoznaj się ze spisem firm!

Jak przetransportować łóżko podczas przeprowadzki, aby dojechało do punktu docelowego bez uszczerbków?

Sposób transportu łóżka podczas przeprowadzki będzie zależał od konkretnego rodzaju mebla. Inaczej bowiem będziemy postępować w przypadku dużego łoża małżeńskiego, inaczej, jeśli chodzi o rozkładaną sofę, a jeszcze inaczej, kiedy konieczny jest transport potężnego narożnika. 

Warto pamiętać, że większość firm przeprowadzkowych zajmuje się również demontażem i montażem mebli. Może się to okazać przydatne, a niekiedy nawet konieczne, ponieważ pozwoli na bezpieczny transport łóżka. 

Co więcej, w przypadku łóżek, które mają osobne materace, warto je przewieźć osobno. Zazwyczaj są one na tyle giętkie, że można je zwinąć, związać i w ten sposób przewieźć do nowego miejsca zamieszkania. Taka metoda z pewnością ułatwi zadanie przetransportowania łóżka podczas przeprowadzki.

Jakie materiały wykorzystać do zabezpieczenia łóżka na czas transportu?

Jeśli chodzi o materiały, które pomogą zabezpieczyć łóżko na czas transportu podczas przeprowadzki, jest to przede wszystkim folia bąbelkowa oraz folia typu stretch. Pozwolą one na zawinięcie poszczególnych elementów łóżka, co z kolei zabezpieczy je przed wszelkimi ewentualnymi upadkami. Co więcej, sposób ten umożliwi również połączenie osobnych części mebla ze sobą, dzięki czemu jest szansa na to, że zajmą one mniej miejsca w samochodzie.

O czym należy pamiętać podczas transportu łóżka w trakcie przeprowadzki?

Planując transport łóżka podczas przeprowadzki, warto pamiętać o tym, że jest to mebel zazwyczaj podatny na działanie wilgoci. Nieważne, czy wykonany jest z drewna, sklejki czy tkaniny – zawsze może ulec zniszczeniu pod wpływem działania wody. W związku z tym należy pamiętać, aby łóżko – w miarę możliwości – transportowane było w dni, w których nie grożą opady deszczu ani śniegu. Dzięki temu, stosując się wszystkich powyższych zasad, jeszcze bardziej zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia łóżka w trakcie transportu.

 

Wiesz, że nie dasz rady samodzielnie przetransportować łóżka podczas przeprowadzki? Zapoznaj się z rankingiem firm przeprowadzkowych i skorzystaj z usług jednej z nich!

Wróć