Jak sprawnie przeprowadzić demontaż i montaż mebli podczas przeprowadzki?
Podczas przeprowadzki do nowego mieszkania i domu zabieramy ze sobą całość naszego wyposażenia. Aby podczas transportu nic nie zostało uszkodzone, musimy wszystko dobrze zabezpieczyć. Z ubraniami czy wszelkimi małymi elementami nie ma problemu. Ten pojawia się, dopiero gdy musimy zadbać o nasze meble. Przychodzimy więc z pomocą i przedstawiamy krótki poradnik na temat demontażu i montażu mebli podczas przeprowadzki. Zapraszamy!
Firma przeprowadzkowa jako koło ratunkowe podczas demontażu i montażu mebli
Niektórzy mogą uznać, że wynajęcie firmy przeprowadzkowej wiąże się tylko i wyłącznie z transportem naszego wyposażenia ze starego miejsca zamieszkania do nowego. Prawda jest jednak taka, że duża część przedsiębiorstw zajmujących się wyprowadzkami ma znacznie szerszą ofertę. Wchodzą do niej m.in.:
- transport ciężkich urządzeń,
- demontaż i montaż mebli – czyli coś, co w tym przypadku najbardziej nas interesuje.
Jeśli więc decydujemy się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy, warto na samym początku poszukać w rankingu firm przeprowadzkowych takich przedsiębiorstw, które zajmują się także demontażem mebli. Dzięki temu zdobędziemy gwarancję, że nasza przeprowadzka przebiegnie w sposób znacznie szybszy i sprawniejszy.
Szukasz przedsiębiorstwa, które pomoże Ci z demontażem mebli? Znajdź w rankingu firm przeprowadzkowych odpowiednie dla Ciebie przedsiębiorstwo!
Selekcja mebli przed rozpoczęciem ich demontażu podczas przeprowadzki
Przed rozpoczęciem przeprowadzki do nowego mieszkania zawsze należy przeprowadzić selekcję ubrań, dokumentów, książek, ozdób itd. Jest to ważne z tego względu, że część z wymienionego wyposażenia może okazać się zbędna i zabieranie jej do nowego lokum nie miałoby najmniejszego sensu. Podobnie jest w przypadku mebli. Przed przeprowadzeniem demontażu zastanów się, czy wszystkie meble znajdą miejsce, a przede wszystkim zastosowanie w domu, do którego się przenosisz. Możliwe, że postanowiłeś kupić nowe szafy, komody czy półki, a stare chcesz zabrać jedynie z sentymentu lub z niewiedzy, co innego można z nimi zrobić. A sposobów na to jest wiele:
- jeśli są w dobrym stanie, możesz zostawić je w starym mieszkaniu, które pewnie zostanie sprzedane lub wynajęte kolejnym osobom – wówczas nie będą one musiały się martwić brakiem mebli „na starcie”;
- możesz sprzedać je po niezbyt wygórowanej – może akurat ktoś z okolicy szuka mebli do swojego niewykończonego jeszcze, nowego domu;
-możesz skorzystać z utylizacji, którą oferują niektóre firmy przeprowadzkowe – decydując się na ten wariant, nie musisz przejmować się tym, co zrobić z niepotrzebnymi meblami, ponieważ to wynajęte przez Ciebie przedsiębiorstwo się tym zajmie.
Opróżnianie mebli przed demontażem podczas przeprowadzki ze starego mieszkania
Kolejnym krokiem jest przygotowanie mebli do demontażu. Kluczowe jest to, aby dokładnie je opróżnić. Żeby jednak nie dokładać sobie zbędnej pracy, warto jednocześnie wszystko pakować od razu do pudeł, w których wyposażenie to zostanie następnie przetransportowane. Ważne też jest, aby pamiętać o wyjęciu – np. z szafy lub komody – wszystkich ruchomych półek. W niektórych meblach są one bowiem jedynie „położone” na odpowiednich podpórkach, dzięki czemu demontaż mebli idzie znacznie szybciej i sprawniej.
Podczas wspomnianego przed chwilą pakowania wyposażenia, pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć wszystkie elementy. Jeśli przewozisz szklane rzeczy, dobrym sposobem jest wykorzystanie starych gazet lub nieważnych dokumentów, w które można owinąć delikatne przedmioty.
Zabezpieczanie zdemontowanych mebli do transportu
W całym tym procesie jedną z ważniejszych kwestii jest transport zdemontowanych mebli. Aby nic nie zostało uszkodzone, należy zadbać o to, aby poszczególne elementy, takie jak fronty, drzwiczki, boki mebli czy półki zostały odpowiednio zabezpieczone. W tym celu zazwyczaj używana jest folia typu stretch lub folia bąbelkowa. Obie opcje są dobre, ponieważ mogą zamortyzować – w pewnym stopniu – ewentualny upadek. Dzięki nim zminimalizuje się też ryzyko, że meble zostaną uszkodzone podczas przewozu, w wyniku ocierania się jednego elementu o drugi.
Nie wiesz, jak bezpiecznie przewieźć swoje meble podczas przeprowadzki? Skontaktuj się z firmą przeprowadzkową ze swojego miasta!
Montaż mebli po przeprowadzce do nowego miejsca zamieszkania
Na sam koniec zostaje montaż wcześniej zdemontowanych mebli. Na tym etapie pojawia się już tzw. światełko w tunelu, ponieważ wizja powolnego urządzania się w nowym miejscu zamieszkania jest coraz bliższa. Jednak mimo wszystko montaż powinien przebiec w sposób spokojny i dokładny – tak, aby na „ostatniej prostej” nie było żadnych niemiłych niespodzianek.
Niektóre osoby mogą stwierdzić, że nie ma sensu demontować mebli po to, aby niedługo po tym znów je montować. Prawda jest jednak taka, że podczas transportu stanowi to najważniejszą kwestię. W innym przypadku szafy czy komody mogą ulec zniszczeniu, a to wytworzy nowe, zbędne koszty.
Wróć