Artykuły

5 najczęściej spotykanych mitów na temat przeprowadzek

 

Przeprowadzka często kojarzy się z trudnym czasem, w którym jesteśmy obarczeni ogromną ilością obowiązków i zadań do wykonania. Na samą myśl stajemy się przerażeni i często odwlekamy to w czasie maksymalnie, jak się da. W rzeczywistości natomiast istnieje wiele trików, które potrafią znacznie ułatwić i przyspieszyć proces zmiany lokum. Poznaj 5 mitów na temat przeprowadzek, które rzadko kiedy mają związek z prawdą. Zapraszamy!

 
 

Mit #1 Dzień przeprowadzki jest najgorszym dniem w życiu

Każda przeprowadzka wiąże się z ogromem pracy do wykonania – to fakt. Jednak mimo tego, dzień, w którym zmieniasz miejsce zamieszkania, nie zasługuje na miano najgorszego. Nie zgadzamy się z tym stwierdzeniem i stanowczo mu zaprzeczamy. Zmiana lokum – nieważne, czy wiąże się z przeprowadzką międzynarodową, krajową czy międzymiastową, np. w obrębie Małopolski lub województwa Mazowieckiego – oznacza rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. Nie należy więc rozpoczynać go z podejściem „nie chce mi się” lub „nie mam siły”. Trzeba wziąć się w garść i przygotować do dnia wyprowadzki najlepiej, jak potrafimy. Nastawienie jest bowiem w tym przypadku kluczowe. Warto więc sobie codziennie powtarzać, że zmiana miejsca zamieszkania to również szansa dla Ciebie na zmianę dotychczasowego życia, której nie można zmarnować.


Wierzysz w przeprowadzkowe mity i boisz się, że nie podołasz organizacji wyprowadzki? Wybierz z rankingu firm przeprowadzkowych przedsiębiorstwo, które zagwarantuje profesjonalną pomoc!

Mit #2 Przeprowadzka jest ciężkim i trudnym przedsięwzięciem

Kolejny mit związany z przeprowadzką nawiązuje do tego, że jest ona trudna do wykonania. Rzeczywiście „wydarzenie” to do łatwych nie należy. Wystarczy jednak zadbać o to, aby zapewnić sobie odpowiednią pomoc. Tą z kolei mogą zaoferować profesjonalne przedsiębiorstwa, zajmujące się wyprowadzkami. Wybór właściwej firmy przeprowadzkowej też nie należy do zadań łatwych. Trzeba jednak przede wszystkim kierować się tym, co mają one w zakresie swoich usług – zwłaszcza gdy zależy Ci na czymś, co wychodzi poza zakres tradycyjnego transportu. Może to być m.in.:

demontaż i montaż mebli;

utylizacja;

transport paletowy;

magazynowanie;

transport ciężkich urządzeń.

Mit #3 Podczas transportu przy przeprowadzce wyposażenie ulega zniszczeniu 

Wiele osób wychodzi z założenia, że transport wyposażenia podczas przeprowadzki wiąże się z jego zniszczeniem. Oczywiście nie jest to wykluczone, jednak jednocześnie nie można przez to generalizować. Bardzo łatwo jest bowiem zadbać o bezpieczeństwo naszych rzeczy. Wystarczy zapakować je w prawidłowy sposób, który zagwarantuje wysokiej jakości ochronę. 

Niezmiernie ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć delikatne, szklane przedmioty. Mimo to przewożenie dużych luster, szklanek czy talerzy powinien odbyć się ze szczególną ostrożnością – tak, aby zagwarantować im bezpieczne dotarcie do celu. 

Mit #4 Przeprowadzka jest bardzo czasochłonna

Długość trwania przeprowadzki jest uzależniona od wielu czynników. Są to m.in.:

- wielkość mieszkania/domu, z którego się wyprowadzasz;

- ilość wyposażenia, które ze sobą zabierasz;

- ilość mebli, które – aby je przewieźć – trzeba zdemontować, a następnie złożyć ponownie;

- lokalizacja miejsca, do którego się przeprowadzasz, a dokładniej to, jak daleko znajduje się ono od starego mieszkania. 

Jak widać, wszystko ma wpływ na czas, jaki należy przeznaczyć na wyprowadzkę. Kluczem do sukcesu – który w tym przypadku jest skondensowaniem długości zmiany miejsca zamieszkania – jest zrobienie dokładnego planu i skrupulatne trzymanie się go

 

Zarys ten powinien zawierać rozpiskę działań, które należy wykonać, z zachowaniem ich kolejności. Często można w nim uwzględnić nawet schemat pakowania poszczególnych szuflad, półek czy szafek w danym pomieszczeniu, jak np. sypialnia czy kuchnia – tzn. które powinny zostać spakowane jako pierwsze, a które jako ostatnie. Dzięki temu, kończąc jedno zadanie, będzie możliwe płynne przejście do kolejnego.


Zależy Ci na szybkiej i sprawnej przeprowadzce? Zagwarantuj sobie pomoc profesjonalnej firmy przeprowadzkowej z Twojego miasta

Mit #5 Koszty każdej przeprowadzki są ogromne

Wiele osób, na myśl o przeprowadzce, przerażonych jest kosztami, które się z nią wiążą. Uważają oni, że zmiana miejsca zamieszkania to jedno z bardziej kosztownych przedsięwzięć w życiu. Wszystko to jednak znów zależy od wielu kwestii, wśród których kluczowa jest lokalizacja nowego mieszkania czy domu. Oczywiste bowiem jest, że przeprowadzka międzynarodowa wiąże się ze znacznie większymi kosztami, niż np. ta w obrębie jednego miasta. 

 

Należy pamiętać, że istnieje kilka kroków, które zmniejszą budżet, jaki trzeba przeznaczyć na wyprowadzkę: 

- odpowiednie materiały do pakowania wyposażenia podczas przeprowadzki – jest to podstawa, o którą należy zadbać jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do zmiany miejsca zamieszkania. Niektórzy decydują się na zakup plastikowych pudeł, w których transportują swoje rzeczy. Nie jest to jednak konieczne, bowiem równie dobrze (przynajmniej w przypadku niektórych elementów wyposażenia) sprawdzą się kartony. Te z kolei, np. po różnego rodzaju sprzętach, często można znaleźć w piwnicy lub na domowym strychu;

- zatrudnienie firmy przeprowadzkowej – przedsiębiorstwa takie wyposażone są w samochody, przeznaczone specjalnie do transportu wyposażenia. Zazwyczaj są to duże samochody dostawcze, w których często mieszczą się jednocześnie wszystkie elementy, przygotowane do przewiezienia. Dzięki temu nie będzie konieczności kilkukrotnego przemierzania tej samej trasy, co z kolei pozwoli znacznie zaoszczędzić na paliwie. 


Dowiedz się, jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę biura


 

Wróć