Artykuły

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm przeprowadzkowych?

Przeprowadzka dla wielu z nas to nie lada wyzwanie. Dla  zdecydowanej większości zmiana miejsca zamieszkania jest dość stresująca. Jak wynika z badań Lion’s Banku na podstawie danych Instytutu Rozwoju Miast przeciętny Polak przeprowadza się raz na 15 lat. W Polsce jednak mobilność osób jest znacznie mniejsza niż na Zachodzie, bo przeciętny Amerykanin zmienia miejsca zamieszkania raz na 5 lat.

Nie widniejemy w czołówce i dlatego też nie posiadamy wystarczającego doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. Oprócz radości wywołanej zmianą miejsca zamieszkania, towarzyszy nam także stres i bezradność. Z reguły nie mamy wprawy, czasu ani “głowy” na to, aby wszystko precyzyjnie przygotować i zrealizować. Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z koniecznością spakowania wszystkich rzeczy, a następnie przetransportowaniem ich w docelowe miejsce. Nie jest to zadanie łatwe ani tym bardziej przyjemne, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z wielką szafą, łóżkiem czy kuchennymi meblami.

Na szczęście istnieją profesjonalne firmy, które zajmują się wszelkimi niedogodnościami związanymi z przeprowadzką. Zakres usług firm przeprowadzkowych z reguły jest bardzo szeroki, dlatego są one w stanie zaspokoić potrzeby i spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z usług firm przeprowadzkowych?

Dzięki zatrudnieniu specjalistów możemy uniknąć stresu związanego z przeprowadzką.

- Oszczędność czasu. Przeprowadzka to przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko wysiłku, ale i czasu. Segregacja, pakowanie, a następnie rozpakowywanie i rozstawianie potrafi pochłonąć wiele dni, jak nie tygodni. Firma przeprowadzkowa sama może poradzić sobie z tym wszystkim w zdecydowanie krótszym czasie. Zorganizuje pudła do pakowania i rzecz jasna transport, a za dodatkową opłatą sama zapakuje i rozpakuje nasz dobytek.

- Kompleksowość usług. Profesjonalna firma przeprowadzkowa nie tylko przewiezie meble z miejsca A do miejsca B, ale również gwarantuje szereg usług dodatkowych. Firmy przeprowadzkowe zajmują się przenoszeniem wyposażenia nie tylko małych pomieszczeń i biur, ale i dużych firm, hali, instytucji, domów. Co więcej, możemy także liczyć na montaż i demontaż mebli, profesjonalne pakowanie i zabezpieczenie mienia, wniesienie i rozstawienie mebli według życzeń i upodobań.

- Firmy przeprowadzkowe posiadają duże samochody i specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu rzeczy zostają przewożone w sposób maksymalnie bezpieczny. Nie musimy się też martwić o dużą sofę, sprzęt AGD i antyki, bo firmy dysponują dodatkowym zabezpieczeniem na tego typu przedmioty.

- Kolejnym atutem jest to, że decydując się na firmę przeprowadzkową nasze mienie podlega ubezpieczeniu. Najczęściej jest to ubezpieczenie OCP, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika wynikające z zarobkowego przewozu drogowego towarów. Taka polisa gwarantuje ubezpieczenie z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przewozu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być pewni, że nasz dorobek jest w dobrych rękach.

- Ceny firm świadczących usługi przeprowadzkowe uzależnione są od kilku czynników m.in. od odległości, powierzchni do załadowania, ilość potrzebnych pracowników oraz tego, czy będziemy się dodatkowo decydować na pakowanie mebli lub ich montaż przez ekipę. Jeśli nie chcemy wydawać zbyt wielu pieniędzy zawsze można wybrać tylko część usług oferowanych przez firmę. Z drugiej zaś strony decydując się na kompleksową ofertę firmy przeprowadzkowej niczym nie musimy się interesować, bo mamy zagwarantowaną pełną usługę obejmującą poszczególne etapy.

- Istotnym zabezpieczeniem ze strony klienta jest możliwość reklamacji. Podpisanie umowy, która reguluje wszelkie warunki sprawdza się w razie niezadowolenia z jakości wykonanych usług.

- Wizytówką profesjonalnych firm przeprowadzkowych są profesjonalni  pracownicy, którzy wykonują zlecone zadanie w sposób terminowy, skrupulatny i komfortowy.

Przeprowadzka wcale nie musi być czasochłonnym i stresującym przeżyciem. Zatrudnienie firmy przeprowadzkowej niesie za sobą wiele zalet. Możemy być pewni, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem, na czas i bez zbędnego wysiłku, a sama przeprowadzka nie będzie się nam kojarzyć z tygodniami nieustającego bałaganu.

Wróć