Artykuły

Transport ciężkiego wyposażenia podczas przeprowadzki z bloku bez windy – jak sobie z tym poradzić?

Transport ciężkiego wyposażenia podczas przeprowadzki nigdy nie należy do łatwych zadań. Jest to jeszcze trudniejsze, kiedy ma zostać wyniesione z bloku nie wyposażonego w windę. Na szczęście znanych jest kilka sposobów, które mogą znacznie ułatwić wspomniane zadanie. W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić kilka metod, które ułatwią całą przeprowadzkę do nowego miejsca zamieszkania. Nie czekaj i zapoznaj się z nimi już teraz!

Przeprowadzka z bloku bez windy – na jakie utrudnienia należy się przygotować? 

Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością przetransportowania dużej ilości wyposażenia. Największy problem sprawiają ciężkie przedmioty, których wyniesienie sprawia niemałe trudności. Problem jest jeszcze większy, gdy przeprowadzka odbywa się z bloku, w którym nie ma windy. Wówczas musimy pogodzić się nie tylko z koniecznością znoszenia wszystkiego po schodach, ale również z dość wąskimi korytarzami i klatkami schodowymi.

 

Mieszkasz w bloku bez windy i nie wiesz, jak znieść ciężkie wyposażenie ze swojego mieszkania? Poproś o pomoc odpowiednią firmę przeprowadzkową!

Co kryje się pod sformułowaniem „ciężkie wyposażenie”?

Ciężkie wyposażenie to pojęcie dość względne i każdy może pod tym rozumieć coś innego. Z reguły jednak można do tej kategorii rzeczy zaliczyć: 

- sypialniane łóżko;

- sofa/narożnik z salonu;

- pozostałe meble, takie jak szafy, komody, biurka, stoły;

- lodówka;

- pralka;

- piekarnik;

- zmywarka;

- fortepian.

Wymienione elementy wyposażenia to tylko część ze wszystkich, które mogą sprawić trudność przy transporcie podczas przeprowadzki – zwłaszcza z bloku bez windy. 

Jakie sposoby można wykorzystać do transportu ciężkiego wyposażenia z bloku bez windy?

Aby przeprowadzka z bloku bez windy przebiegła stosunkowo szybko i sprawnie, warto opracować sobie kilka sposobów, które znacznie to zadanie ułatwią. Przygotowaliśmy dziś kilka z nich, które są sprawdzone i łatwo je wcielić w życie.

#1 Pomoc profesjonalnej firmy przeprowadzkowej podczas transportu ciężkiego wyposażenia

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o sposoby radzenia sobie z transportem ciężkiego wyposażenia podczas przeprowadzki, nie mogło znaleźć się nic innego, jak propozycja skorzystania z pomocy profesjonalnego przedsiębiorstwa, pomagającego w zmianie miejsca zamieszkania. Można je wybrać z rankingu firm przeprowadzkowych, gdzie przedstawione są m.in. firmy z różnych miast. Jest to metoda najłatwiejsza, ponieważ pracownicy takiego przedsiębiorstwa mają ogromne doświadczenie i wiedzę na temat tego, jak wykonać poszczególne etapy szybko i skutecznie. Co więcej, zazwyczaj w swojej ofercie mają znacznie więcej usług, które mogą okazać się przydatne, w tym m.in.:

magazynowanie;

utylizacja;

transport tradycyjny;

transport paletowy.

#2 Demontaż mebli na czas transportu podczas przeprowadzki

Kolejnym sposobem, który zazwyczaj wykorzystywany jest również przez firmy przeprowadzkowe, jest demontaż mebli przed ich wynoszeniem z bloku bez windy. Może to znacznie ułatwić cały proces przeprowadzki z ciężkim wyposażeniem, ponieważ zdecydowanie łatwiej znosić meble w mniejszych częściach niż w całości. 

 

Warto pamiętać jednak o tym, że niestety nie wszystkie meble można bezpiecznie zdemontować. Przed podjęciem takiej decyzji należy więc sprawdzić, czy w danym przypadku jest to możliwe, a także, czy łatwo będzie przeprowadzić późniejszy montaż – bez doprowadzenia do uszkodzeń mebli. 

#3 Pasy do noszenia przydatne podczas wynoszenia wyposażenia z bloku bez windy

Podczas przeprowadzki z bloku bez windy ważne jest to, aby wykorzystywać wszelkie możliwe metody na ułatwienie sobie zadania. W związku z tym często wykorzystywane w tym przypadku są specjalne pasy, służące do noszenia różnego rodzaju wyposażenia. O ile sam transport ciężkich urządzeń nie sprawia już większych problemów, tak zniesienie poszczególnych przedmiotów już tak. Warto więc wykorzystać do tego pasy, które zamocowane w odpowiedni sposób, znacznie ułatwią etap znoszenia ciężkiego wyposażenia po schodach w bloku bez windy.

#4 Wykorzystanie profesjonalnych sprzętów do znoszenia ciężkiego sprzętu po schodach w bloku bez windy

Kolejnym, ostatnim już sposobem, który dziś przedstawimy, jest wykorzystywanie specjalnych sprzętów do znoszenia ciężkiego wyposażenia po schodach. Wymienione wcześniej pasy były niemałym wsparciem, jednak nie aż takim, jak sprzęty, które przedstawimy w tym punkcie. Są to różnego rodzaju łaziki i tzw. schodołazy, których budowa i funkcje umożliwiają na znacznie łatwiejsze zniesienie po schodach takich elementów, jak pralka, lodówka czy piekarnik. W przypadku niektórych tego rodzaju sprzętów jest to możliwe do wykonania nawet w pojedynkę. 

 

Wiesz, że nie dasz samodzielnie rady z ciężkim wyposażeniem mieszkania podczas przeprowadzki? Wybierz profesjonalną firmę przeprowadzkową ze swojego miasta!


 

Wróć