Artykuły

Jak przewieźć duże lustro i inne delikatne przedmioty?

Przewóz przedmiotów delikatnych i szklanych niesie ze sobą spore ryzyko. Konieczne jest solidne zabezpieczenie, by uniknąć ich stłuczenia. Jak więc prawidłowo i bezpiecznie przewozić lustra?

Ostrożny demontaż

By przewieźć duże, delikatne przedmioty musimy zacząć od ich ostrożnego demontażu. Warto rozłożyć je na mniejsze części, jeśli tylko jest to możliwe. Dzięki temu łatwiej będzie nam je odpowiednio zabezpieczyć.

Przygotuj materiały ochronne

Do zabezpieczenia luster przeznaczone są specjalne folie ochronne. Pozwalają one uchronić taflę szkła przed zarysowaniem. Jeśli doszłoby do stłuczenia, jego kawałki się nie rozsypią. Podczas przeprowadzek prywatnych i firmowych możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które pomogą nam zabezpieczyć delikatne ładunki. Jeśli jednak pakujemy je samodzielnie, niezbędne będzie ich kilkukrotne owinięcie folią bąbelkową. Przydadzą się również miękkie materiały i gazety. By duże szklane powierzchnie w ramach nie uległy stłuczeniu, możemy je również okleić kartonami.

Uważaj podczas transportu

Transport delikatnych przedmiotów jest wymagający. Najlepiej wykona to profesjonalna firma. Ceny takich usług nie są drogie, a zapewnią nam spokój ducha. Decydując się na samodzielne przewożenie delikatnych przedmiotów, zadbajmy o to, by w samochodzie były unieruchomione. Możemy umieścić je pomiędzy innymi przewożonymi rzeczami lub wyznaczyć osobę, która będzie je trzymać. Musimy uważać, by w pobliżu szkła nie znalazły się ciężkie przedmioty, które podczas hamowania mogłyby je uszkodzić.

Przewożenie delikatnych przedmiotów

By bezpiecznie spakować delikatne przedmioty, musimy zadbać o oklejenie każdego z elementów. Możemy wykorzystać do tego gazety lub folię bąbelkową. Następnie warto umieszczać je w pudełkach, zaczynając od najcięższych do najlżejszych elementów. Pomiędzy nie włóżmy koniecznie kawałki styropianu lub specjalne dmuchane kulki przeznaczone do wypełniania paczek.
 

Wróć