Artykuły

Jak ułatwić sobie przeprowadzkę?

Przeprowadzka z jednej strony wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania, a często z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Z drugiej zaś na samo hasło “przeprowadzka” przychodzą nam do głowy takie skojarzenia jak: bałagan, brud, problemy z transportem czy demontażem. Oczami wyobraźni widzimy nasze nowe M. Chociaż nierzadko przeraża nas dosłownie wszystko, co z tym się wiąże, to i tak w głębi duszy odliczamy czas do osiedlenia się w nowym miejscu. Zanim jednak w spokoju będziemy mogli cieszyć się swoim czterema kątami, musimy przetrwać chwile związane z przeprowadzką. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać z kilku porad.

Przeprowadzkę należy zaplanować z wyprzedzeniem i już wtedy pomyśleć o ewentualnym wynajęciu ekipy przeprowadzkowej.  Ekipy przeprowadzkowe świadczą szereg usług, poczynając od małych przeprowadzek (przeniesienie mebli, małych mieszkań, biur), a skończywszy na tych dużych (domy, magazyny wielkopowierzchniowe, firmy, instytucje).

Zanim jednak skorzystamy z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, warto już wcześniej podjąć kilka samodzielnych działań, które ułatwią nam przeprowadzkę.

Wyrzucić lub oddać rzeczy, które są nam niepotrzebne. Przeprowadzka to dobry moment na to, aby pozbyć się starych i nieużywanych rzeczy. Nie zawsze są one małe i lekkie, a zwłaszcza skumulowane mogą zabierać nam dodatkową przestrzeń w nowym mieszkaniu. Ilu z nam ma malutkie ubranka po swoich dzieciach lub zabawki, którymi nikt się już nie bawi? Dzieci rosną, a ubrania nie! Dodatkowy bagaż nie jest do niczego potrzebny.

Po wstępnej segregacji rzeczy kolejnym krokiem do tego, aby przeprowadzka odbyła się bez fiasku są podpisane kartony. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy od razu wiedzieć, co znajduje się w danym pudełku, gdzie je mamy wnieść i wypakować. Ważne jest, aby kartony były podpisane możliwie jak najdokładniej (np. kuchnia-talerze) oraz by nie mieszać w pudła rzeczy pochodzących z różnych pomieszczeń. Rzeczy delikatne lub drogocenne warto wcześnie także dodatkowo zabezpieczyć, na przykład bąbelkową folią. Firmy przeprowadzkowe oferują pakowanie rzeczy, ale jeśli chcemy to zrobić wcześniej lub zaoszczędzić to warto podjąć się tego zadania samodzielnie.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na firmę przeprowadzkową, czy nie zawsze warto jest sporządzić listę przewożonych rzeczy. Sporządzenie takiej listy pomoże nam skontrolować, czy nic nie zaginęło w trakcie “przedsięwzięcia”.

Sposoby na przeprowadzkę są co najmniej dwa! Jeśli zmieniamy pokój w mieszkaniu na inny, możemy przeprowadzkę zorganizować sami lub poprosić o pomoc znajomych. Zawsze jednak musimy pamiętać, że przeprowadzka nie odbędzie się bez dużego samochodu. Pomoc przy przeprowadzce praktycznie zawsze będzie potrzebna, bo nie da się samodzielnie przenieść szafy czy łóżka.

Doskonałym sposobem na ułatwienie sobie przeprowadzki jest skorzystanie z usług wspomnianych już firm przeprowadzkowych.

Oprócz przewozu wyposażenia, firmy przeprowadzkowe zajmą się też montażem, demontażem mebli, ich wniesieniem oraz rozstawieniem. Jeśli taka firma na rynku jest wiele lat, posiada bogatą ofertę usług, można jej zaufać.

Skorzystanie z usług profesjonalistów daje gwarancję tego, że nic podczas przeprowadzki nie zostanie uszkodzone, a sama przeprowadzka odbędzie się w sposób sprawny i szybki. Tego typu firmy dodatkowo zabezpieczają rzeczy drogocenne i delikatne przed uszkodzeniem oraz posiadają profesjonalny sprzęt, który umożliwi transport rzeczy o dużej powierzchni.

W przypadku przeprowadzki bardzo wiele rzeczy można wykonać samodzielnie. Możemy posegregować rzeczy, przygotować kartony czy samodzielnie zabezpieczyć delikatne rzeczy. Jednak nie jesteśmy w stanie samodzielnie uporać się z przewozem mebli i innych ciężkich rzeczy. Z uwagi na ciężar mebli, a często ich nieporęczność przy przeprowadzce potrzebna jest obecność kilku osób. Wtedy z pomocą przychodzą firmy przeprowadzkowe lub znajomi z dużym samochodem. Przeprowadzki samodzielne nie istnieją.

Wróć