Artykuły

Czy firma przeprowadzkowa spakuje i wypakuje nasze rzeczy podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka to przedsięwzięcie, które potrafi spędzić sen z powiek niejednej osobie.

Segregowanie, pakowanie, podpisywanie, przewożenie, wnoszenie, wypakowywanie, a potem układanie rzeczy w nowym miejscu i montaż mebli może przyprawić o zawrót głowy. Aby ułatwić sobie zadanie, warto rozważyć powierzenie nie tylko transportu, ale również pakowania dobytku profesjonalnej ekipie.

Czy warto pakować się samodzielnie?

Spakować swój dobytek możemy na dwa sposoby: samodzielnie lub z  pomocą profesjonalnej ekipy przeprowadzkowej. Samodzielne pakowanie posiada swoje wady i zalety. Podstawową zaletą jest to, że pozwala zaoszczędzić pieniądze. Dokładnie opisane przez nas kartony ułatwią nam proces rozpakowywania, ponieważ będziemy wiedzieć, co w danym pudle się znajduje. I na tym kończą się zalety.

Do głównych wad samodzielnego pakowania zalicza się przede wszystkim jego czasochłonność. Pakowanie, podobnie zresztą jak przeprowadzka, to proces kilkuetapowy. Zanim spakujemy wszystkie rzeczy do pudeł, musimy je wcześniej dokładnie posegregować, a  delikatne przedmioty dodatkowo zabezpieczyć.

Kolejną wadą samodzielnego pakowania jest odpowiedni dobór kartonów. Kartony muszą być wytrzymałe po to, by nie uległy uszkodzeniu od nadmiaru ciężkich rzeczy. Stare, cienkie kartony z piwnicy raczej do niczego się nie przydadzą. Aby bezpiecznie i bez strat materialnych przetransportować się do nowego lokum, konieczne jest zaopatrzenie się w specjalne, pięcio-warstwowe kartony z grubej tektury. Rzecz jasna - nie każdy dysponuje takimi kartonami - dlatego też trzeba je wcześniej zakupić, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Z pomocą przychodzi profesjonalna ekipa

Doskonałą alternatywą dla samodzielnego pakowania rzeczy jest skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych. Przeszkoleni fachowcy, oprócz zapakowania kartonów na samochód i ich bezpiecznym dostarczeniu do docelowego miejsca, mogą się również zająć spakowaniem naszego mienia. Taka firma zadba o przygotowanie specjalnych kartonów na rzeczy i o  dodatkowe zabezpieczenia dla rzeczy delikatnych lub dużych. W tym celu firmy najczęściej stosują folię stretch, folię bąbelkową, koce filcowe, kątowniki tekturowe, worki foliowe itp. Wszystkie te materiały przyczyniają się do bezpiecznego spakowania wszystkich przedmiotów i urządzeń. Korzystając z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, możemy być pewni, że dokładnie zabezpieczony zostanie również nasz sprzęt AGD, komputery, laptopy i inne tego typu urządzenia.

Koszty poniesione za usługi firmy przeprowadzkowej z uwzględnieniem pakowania są zazwyczaj wyższe niż te nieuwzględniające pakowania. Nie jest to usługa standardowa, dlatego jeśli chcemy powierzyć zadanie pakowania ekipię, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Ceny takich usług uzależnione są zazwyczaj od ilości pracowników podczas przeprowadzki oraz czasu, jaki ona zajmie.

O ile podczas pakowania mamy wybór, czy skorzystać z usług fachowców, czy wykonać to zadanie samodzielnie, o tyle transport i wnoszenie rzeczy trzeba powierzyć ekipię. Podczas wnoszenia rzeczy trzeba być bardzo ostrożnym i uważać na wszelkiego rodzaju uszkodzenia powstałe na skutek obić, na przykład na klatce schodowej. Meble i sprzęty o dużych rozmiarach wymagają specjalistycznych urządzeń, które ułatwią transport. Firmy przeprowadzkowe posiadają różnej wielkości auta, co umożliwia bezpieczny przewóz nie tylko kartonów, ale i mebli czy sprzętu AGD. Do tego większość firm dysponuje takim sprzętem jak: wózki widłowe, podnośniki i wyciągarki.

Przeszkoleni i doświadczeni pracownicy z reguły doskonale wiedzą, jak zabezpieczać, przewozić oraz bezpiecznie wnosić rzeczy delikatne, duże oraz te ciężkie czy nietypowe.

Wybierając ekipę przeprowadzkową, zawsze warto celować w te, które posiadają ubezpieczenie - choć to już jest standard. Ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu drogowym to jedno z podstawowych ubezpieczeń firm transportowych. Przedmiotem takiego ubezpieczenia są szkody powstałe w towarach przyjętych do przewozu podczas wykonywania czynności uwzględnionych w umowie między firmą, a drugą stroną.

Zatrudnienie ekipy przeprowadzkowej może przynieść nam wiele korzyści. W szybki i bezpieczny sposób cały nasz dorobek zostanie dostarczony pod wskazany adres. Warto pamiętać również o tym, że firmy przeprowadzkowe zajmą się nie tylko załadunkiem, rozładunkiem, ale i montażem mebli, ich utylizacją czy pakowaniem.

Wróć